MISS POLSKI (fot. P. Kokorczak)
Gatunek: Indie Pop
Miasto: Kraków
Strona: http://misspolski.muzzo.pl/

Miss Polski to pochodzące ze Śląska trio w składzie: Olek Świerkot, Błażej Nowicki oraz Roman Szczepanek. Dwóch pierwszych muzyków możecie kojarzyć z mysłowickiej formacji Twisterella. Romka, dodatkowo z projektu Graftmann. Grupa jesienią minionego roku wydała swój pierwszy album zatytułowany „Fitness”.

Panowie postanowili pobawić się trochę pastiszem i powygłupiać nagrywając piosenki w stylistyce archaicznego, tanecznego popu, muzyki, której pewno w młodości sami słuchali. Pełno tu autoironii, trochę kpin, ale też i nostalgii. Melodie są więc lekkostrawne, a teksty wywołują uśmiech.

Płyta wzbudziła jednak skrajnie różne emocje – czego do końca nie rozumiem. Że Miss może się podobać to, z uwagi na powyższe, sprawa jasna, że wywołuje wrogość (pod recenzjami debiutu pojawiały się komentarze: „G… nie muzyka”, „Ale syf”) – już nie. Bo czy jest sens gnoić facetów, których promowała taka oto notka: „Nie są zbyt ładni, więc przewrotnie nazwali się Miss Polski. Nie noszą designerskich ciuchów, więc marzą, by grać na pokazach mody. Nie podobają się modelkom, więc modelki podobają się im. Nie są wysportowani, więc swój album zatytułowali „Fitness”?

3 lutego 2011, Jeden komentarz

Komentarze

Jeden komentarz do tego wpisu.

  1. allerton on 13 kwietnia, 2:05

    czesc lubie ta stronka niestety mam malo czasu i caly czas ta praca do tego tak czy inaczej pozdrawiam

Dodaj komentarz