CLAPHAM SOUTH (fot. oficjalna strona zespołu)
Gatunek: Avant-Pop, Electro
Miasto: Chorzów / Tychy
Strona: clapham-south.muzzo.pl

Ambitne dźwięki łączą z miłymi dla ucha melodiami. Nie boją się popowej prostoty, choć unikają dosłowności. Miewają też abstrakcyjne pomysły – jak choćby ten, by bohaterem swojego pierwszego klipu zrobić konia. Dodam, dość osobliwego konia. Znacie Clapham South? Nie? Pora to zmienić.

Formację Clapham South tworzą Anna Wojtaszek (wokal, teksty) i Grzegorz Bednarski (elektronika, gitara, bas, kompozycje). Artystów, zarówno na koncertach, jak i podczas nagrań studyjnych, wspomagają muzycy sesyjni.

Pierwszym singlem duetu jest piosenka „Midnight Of Summer”, do której powstał wspomniany na wstępie, elektryzujący teledysk. Pewno zastanawiacie się: Skąd w nim ten koń?

– Z refleksji nad potrzebą bycia zrozumianym – wyjaśnia Ola Kułakowska, która pomogła duetowi zrealizować klip. – Czasami każdy czuje się jak koń na przystanku autobusowym. Samotny i wyobcowany – tłumaczy.

Bo choć twórczość Ani i Grześka oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak avant-pop, electro czy chillout, nie unika trudnych tematów.

Jeśli więc kiedyś czuliście się podobnie jak autorzy „Midnight Of Summer”, albo po prostu podobają wam się propozycje Clapham South umieszczone na ich profilu, możecie zacząć już odliczać czas do premiery debiutanckiego albumu grupy. Płyta jest gotowa i za dosłownie parę tygodni ujrzy światło dzienne.

9 marca 2011, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz