THE LOLLIPOPS (fot. oficjalna str. zespołu - Aga Kulesza)
Gatunek: Alternatywa
Miasto: Olsztyn
Strona: the-lollipops.muzzo.pl

Muzyków The Lollipops fascynują Elvis Presley i Johnny Cash. W swojej twórczości biją pokłony w stronę gitarowego grania lat 60. i 70. dążąc do stylistyki takich grup, jak The Kills czy The Raveonettes. Ze swoich inspiracji i zapożyczeń są dumni. Słychać.

Formacja powstała w 2008 roku w Olsztynie. Jej twórczość to melodyjne kompozycje utrzymane w klimacie surowo brzmiących gitar Jacka Ruczko i Romka Bałtuszki, którym przewodzi nieco znudzony, ale momentami drapieżny wokal Kasi Staszko. Skład The Lollipops uzupełniają basista Jakub Roszkiewicz i odpowiadający za ”gary” Wojciech Zamaro.

Grupa wydała do tej pory EP-kę zatytułowaną ”Cold Cold Night Debut” i singel ”Good Girl”. Na koncie ma też sporo koncertów, w tym udział w festiwalu Open`er 2010.

Olsztyńska ekipa nie ukrywa, że chciałaby być kojarzona ze swoimi idolami. Porównania do The Jesus and Mary Chain czy The Velvet Underground byłyby dla The Lollipops wielce nobilitujące. Ale na chwilę obecną oczywiście mocno na wyrost. Choć – co ważne – wcale nie takie bezpodstawne. W twórczości Kasi Staszko i spółki słychać echa wspomnianych grup, ich ”brudny” styl grania czy psychodeliczną formę wypowiedzi, a to naprawdę dobrze rokuje.

Czy będziemy świadkami narodzin nowej gwiazdy naszej rodzimej alternatywnej sceny muzycznej – wyjaśni się 21 marca, kiedy debiutancki album The Lollipops zatytułowany ”Hold!” trafi do sklepów. Nie przegapcie!

15 marca 2011, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz