PodobaMiSię (fot. oficjalna str. zespołu, K. Nowakowski)
Gatunek: Rock, Reggae, Ska
Miasto: Siedlce
Strona: podobamisie.muzzo.pl

Tydzień temu z ”Must Be The Music” odpadł zespół PodobaMiSię, wczoraj do finałowego grona nie załapali się, wykonujący własne kompozycje: Olivia Anna Livki i Heroes Get Remembered. Kolejny raz potwierdziła się maksyma inżyniera Mamonia z filmu „Rejs”, że podobają nam się tylko te piosenki, które znamy. Najbardziej lubimy je w wykonaniu dzieci.

Szukamy świeżych talentów, które odmienią polski rynek muzyczny – szumnie zapowiadają producenci polskich programów typu talent show. Szukamy oryginalnych artystów z osobowością – wtórują im jurorzy. I może rzeczywiście tak jest, tylko co z tego, skoro decydujący głos pozostawiają publiczności sprzed telewizora.

Ostatnia edycja programu ”Mam talent” przyniosła zwycięstwo 11-letniej Magdzie Welc. Nie odbieram jej talentu, ale czy wprowadzi jakiś nowy trend w nasz skostniały muzyczny światek? Szczerze wątpię. Przynajmniej nie w ciągu najbliższych paru lat.

Dzieciakom z Little Beaver (wczoraj awansowali do finału ”Must Be The Music”) też niczego nie odbieram. Wcześnie zaczynają, więc mają sporą szansę by zajść daleko. Jeżeli tylko pozwoli im się dojrzeć, znaleźć własną drogę i formę artystycznej wypowiedzi. Inaczej skończą w wieku 16 lat sprzedając swoje naciągane biografie.

Autentycznych artystów w tych programach nie brakuje, ale niestety nie jest to u telewidzów w cenie.

Program ”Must Be The Music” na szczęście pozwala na przyznanie uczestnikom programu ”dzikiej karty” przez internautów. Tu sprawa wygląda nieco inaczej. Ci, może siedzą przed komputerem, piją piwo i oglądają erotykę, ale są bardziej otwarci na nowe zjawiska. Najlepszym tego przykładem jest głosowanie na Facebooku, w którym zespół PodobaMiSię zdeklasował konkurencje.

Wygląda na to, iż Gil Scott-Heron miał racje pisząc w latach 70. poemat-piosenkę ”The Revolution Will Not Be Televised”. Telewizja jest zbyt komercyjna, a jej publiczność zbyt zachowawcza by wykreować nowe zjawiska. Internet ma tu większą szansę.

17 kwietnia 2011, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz