D. PARADOWSKA /PULLOVER/ (fot. mat. promocyjne)
Gatunek: Jazz, Neo Soul
Miasto: Gdynia
Strona: pullover.muzzo.pl

Pamiętacie Dominikę Paradowską, uczestniczkę IV edycji programu ”Idol”? Nie? Nieładnie! Ale nie szkodzi. Najważniejsze, by utkwiła wam w głowie nazwa Pullover – szyld trójmiejskiego projektu, którego Dominika jest wokalistką.

Choć muzycy tworzący Pullover pracują wspólnie od 2005 roku, swoją pierwszą płytę wydali trzy lata później. Album „Evergreen” przyniósł muzykę oscylującą wokół takich nurtów jak: funk, pop, neosoul oraz różnych odcieni muzyki jazzowej, od smooth po acid.

To co wyróżnia Pullover na tle podobnych projektów, to właśnie Dominika, a konkretnie jej nietuzinkowy, charakterystyczny głos – pełen zadumy i subtelnego ciepła. Mocną strona utworów są także ciekawe brzmienia instrumentów klawiszowych oraz nieinwazyjne loopy i sample, za które odpowiada Mirek Hałenda.

Obok wspomnianej dwójki, Pullover tworzą: Darek Śleszyński (bas), Szymon Damięcki (gitara) i Michał Kruczalak (perkusja). Podczas koncertów kwintetowi towarzyszy dodatkowo, grający na trąbce, Wojtek Brzozowski.

Obecnie grupa dużo koncentruje i promuje swój klip ”Love Undone”, który zapowiada drugą płytę. Od menadżera formacji dowidziałem się, że materiał jest już gotowy i trwają poszukiwania wydawcy.

Jeżeli podoba wam się debiut grupy, warto wypatrywać koncertu Pullovera w swoim mieście, a jeśli ”Love Undone” szczególnie przypadł wam do gustu, ściskajcie kciuki za owocne poszukiwania wytwórni.

10 maja 2011, Jeden komentarz

Komentarze

Jeden komentarz do tego wpisu.

  1. smokmarcin on 10 maja, 1:08

    jakby komuś się, aż tak bardzo mocno spodobało i chciałby nas zaprosić np. do radia lub zorganizować koncert, albo napisać artykuł na nasz temat to proszę o kontakt, odpisuje na wszystko, zawsze.
    🙂
    Dziękujemy Olkowi za miłe słowa i pozdrawiamy całe Muzzo.pl

Dodaj komentarz