AILO IN HEAD (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Electro pop
Miasto: Warszawa
Strona: ailo-in-head.muzzo.pl

Ailo in Head to nie lada zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Nie dość, że w swojej twórczości łączy niezbyt popularne u nas gatunki: neo soul, power pop i electro pop, to czyni to na całkiem niezłym poziomie. 13 maja duet zadebiutuje albumem ”Wonderland”, wydanym nakładem własnej wytwórni.

Pod szyldem Ailo in Head ukrywają się: producent Michał Kush oraz wokalistka Ilona Ailo Rudnik. Szukając odniesień – muzykę duetu można porównać do dokonań Goldfrapp, Roisin Murphy czy, zyskującej ostatnio coraz większa popularność, formacji Bloodgroup.

To co najciekawsze i zarazem najbardziej charakterystyczne w twórczości grupy, to zabawa słowem i poczucie humoru oraz zmienne tempo poszczególnych kompozycji. Wahające się od tanecznych, energetycznych rytmów po chilloutowe, leniwe klimaty.

Michał, nie tylko robi dobrą robotę jako producent, ale założył też wytwórnię, All Saints Music, i sam wyda „Wonderland”. Debiut Ailo in Head ukaże się więc według idei ”Do It Yourself”, charakterystycznej dla nieco cięższych i bardziej anarchizujących muzycznych gatunków. Choć, nie odbyło się bez pomocy znajomych, gościnnie na płycie pojawi się Tomasz Organek z zespołu Sofa i raper Silk, a miksy niektórych numerów zrobił znany producent, Marek Piotrowski (Sistars, Natalia Kukulska, Agnieszka Chylińska).

Jeżeli nagrania umieszczone na ”Krainie Czarów” utrzymają poziom pierwszych udostępnionych w sieci piosenek grupy, to dostaniemy niezwykle ciekawy debiut!

Melomani z miasta Metz by Ailo-in-Head

2 maja 2011, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz