ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW (fot. str. zespołu)
Gatunek: Alt-Country, Folk
Miasto: Olsztyn
Strona: romantycy.muzzo.pl

Romantycy Lekkich Obyczajów to nie tylko żartobliwa nazwa, ale też idealny szyld dla tego, co Damian Lange i Adam Miller prezentują. Choć bywają sprośni i trywialni, potrafią być też melodramatyczni. Przede wszystkim jednak są dowcipni!

Biografię duetu można streścić w następujących słowach: Damian (na co dzień Transsexdisco) i Adam (obecnie Fade Out, kiedyś TAXI) postanowili zrobić wspólnie coś lekkiego i żartobliwego, jednak niepozbawionego sensu i choć inspirowanego wsią, dalekiego od disco-polo. W ten sposób powstał projekt muzyczny, w którym Damian odpowiada za teksty i gitarę, natomiast Adam, jako multiinstrumentalista, zajmuje się cała resztą, wliczając w to produkcję i oprawę graficzną (co akurat z byciem multiinstrumentalistą niewiele ma wspólnego).

I tak piosenki Romantyków łączą w sobie country, folk, poezję śpiewaną i lekko poetyckie, kabaretowe teksty, które opowiadają o rzeczach błahych, jak letnia miłości (”Balkonowa Piosenka”) czy zwalający z nóg kac (”Kac”) i tych poważnych, jak nieprzystosowanie („Poznajmy się”) czy konieczność nadążania za zmieniającym się światem („Być wolnym słowem”).

Panowie przygotowali materiał, nagrany w domowym studiu Adama, na pełną debiutancką płytę. Album zatytułowany ”Lejdis & Dżentelmenels” już wkrótce znajdzie się w sprzedaży.

W kraju, gdzie wielu napina się niemiłosiernie, gdzie wszystko musi być serio i z patosem, a szanujący się artysta nie powinien się wygłupiać, bo nie przystoi, pojawienie się lekkostrawnego, zrobionego po części (ale tylko po części) z przymrużeniem oka materiału z pewnością się przyda. Zwłaszcza, że Romantykom w swoich tekstach udaje się też przemycić, jeśli nie głębszą treść, to z pewnością trafny opis naszej rzeczywistości – w której potrafimy być i romantyczni i nieobyczajni. I nazwa grupy, i piosenki zgrabnie oddają taką dwoistość.

27 lipca 2011, Jeden komentarz

Komentarze

Jeden komentarz do tego wpisu.

  1. suvi on 28 lipca, 4:18

    Obserwuje ich od początku i z pełną wiarą w moje słowa mówie – ZROBIĄ NIEZŁE ZAMIESZANIE NA NASZYM RYNKU 😀

Dodaj komentarz