PCTV (oficjalna str. wykonawcy)

Jeżeli ktoś uważa, że ciekawe wydarzenia dzieją się tylko na głównych scenach festiwali, i to dopiero po zmroku, a reszta koncertów to wypełniacze, jest w poważnym błędzie. Przyszłe gwiazdy, nowe trendy i zjawiska rodzą się zwykle nieco z boku.

Oto piątka młodych, polskich wykonawców, którzy zostali zaproszeni przez Artura Rojka, by otwierać poszczególne dni, rozpoczynającego się dziś, 4 sierpnia, OFF Festivalu.

1. PCTV (pctv.muzzo.pl)

”Ile razy słyszeliście, że ’młodzi i zdolni’? Dość tych bzdur. Gdyby PCTV miał się reklamować hasłami rodem z oglądanych przez gospodynie w średnim wieku telewizji śniadaniowych, grałby covery Bajmu, a nie bezkompromisowy hałas w klimatach new rave” – pisze Marcin Płatek, autor projektu PCTV. Marcin ma na koncie dopiero dwie EP-ki, ”Horrordisco” i ”VTCP”, a już dał się poznać jako ciekawy i odważny artysta. ”Cokolwiek się dzieje, to dopiero początek” – pisze. Aby sprawdzić co też takiego się dzieje, trzeba w Katowicach zjawić się dość wcześnie. Koncert PCTV rozpoczyna drugi dzień OFF-a.


2. Merkabah (merkabah.muzzo.pl)

Grupa Merkabah również ma na koncie jedynie EP-ki. Wkrótce się to jednak zmieni, trio szykuje się do wydania swojego pełnowymiarowego debiutu zatytułowanego „A Lament For The Lamb”. Jaki będzie to album i czy muzyka będąca połączeniem shoegaze’owego spokoju z plemienną rytmiką, psychodelicznymi odjazdami i elementami jazzu, którą Merkabah wykonuje, stanie się modna w środowisku alternatywnym przekonają się ci, którzy nie zaśpią trzeciego dnia festiwalu.


3. The Lollipops (the-lollipops.muzzo.pl)

Formacja The Lollipops jest krok do przodu przed PCTV i Merkabah. Jej debiutancki album ”Hold!” ujrzał już światło dzienne w marcu tego roku, przynosząc muzykę w klimatach gitarowego grania lat 60. i 70. Więcej o olsztyńskiej ekipie znajdziecie tu. Dodam tylko, że koncert Lizaków rozpoczyna ostatni dzień festiwalu, a organizatorzy przedstawiając grupę napisali: ”Mamy mocnego kandydata do tytułu Debiut Roku”.


4. Miss Polski (misspolski.muzzo.pl)

Kto nie lubi surowego, gitarowego hałasu może wybrać się na Miss Polski, która zagra w tym samym czasie co The Lollipops, tylko na scenie głównej. O krakowskim trio i ich debiutanckiej płycie także już tu na blogu wspominałem. Dancing na festiwalu muzyki alternatywnej? Nie wypada przegapić!


5. L.Stadt (lstadt.muzzo.pl)

Z L.Stadt jest nieco inna historia. Od premiery debiutanckiej płyty, czyli od lutego 2008 roku, zespół zagrał ponad 150 koncertów w Polsce i za granicą m.in. w: USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Anglii, Chorwacji, Serbii i na Litwie. Wystąpił na festiwalach: AixProvance Class-Rock, Culture Collide w Los Angeles, Indie Week w Toronto oraz na South by Southwest – SXSW w Austin. Zbierając wszędzie bardzo pozytywne recenzje. Wydał też drugą płytę. Warto sprawdzić czym tak łodzianie zachwycili zagranicę. Koncert L.Stadt otworzy w piątek „Scenę Leśną”.


4 sierpnia 2011, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz