NAO (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Alternatywny rock
Miasto: Warszawa
Strona: nao.muzzo.pl

Grupa NAO nie miała łatwej drogi do debiutu. Mimo intensywnego koncertowania, po trzech latach zawiesiła działalność – mając na koncie jedynie dema. W 2009 roku udało się jej jednak reaktywować i wrócić na scenę. W końcu doczekała się także płyty.

Album zatytułowany ”Deprywacja sensoryczna” ukazał się 12 lipca i, jak można było przypuszczać, zawiera materiał będący podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu oscylującej w klimatach alternatywnego rocka. Nad ostatecznym kształtem kompozycji czuwał Szymon Czech, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Riverside, Proghma-C czy Antigama.

Jeszcze przed premierą wydawnictwa formacja zdołała zagrać sporo koncertów, występując m. in. na trasie święcącego sukcesy, po współpracy ze Zbigniewem Preisnerem, Tides From Nebula. Fani wystawiali pozytywne recenzje, dziennikarze i krytycy muzyczni nie pozostawali w tyle – komplementując grupę.

„Niekomercyjny, niezwykle pięknie, szlachetnie grający zespół artystyczny z gatunku Sigur Ros, Bjork albo Ricka Wakemana z przed lat, (…) ocierający się o Pink Floyd, ale z przepięknie bawiącą się głosem wokalistką. Zespół wielowymiarowy” – mówił ponoć o NAO Zbigniew Hołdys.

Nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z całą zawartością wydawnictwa, niemniej znając koncertowe oblicze grupy i pilotujące jej album single (znajdziecie je poniżej) oraz mając na uwadze opinię byłego lidera Perfectu, z pewności po nie sięgnę. Was również do tego zachęcam.

NAO – 03 – Konwalia by NAOtheband

NAO – 02 – Śladami królika by NAOtheband

12 sierpnia 2011, 2 komentarze

Komentarze

2 komentarze do tego wpisu.

  1. ph on 16 sierpnia, 6:57

    ok

  2. Olek Mika on 9 marca, 11:14

    Myślę, że jednak coś więcej niż ok. Polecam sprawdzić cała płytę. 🙂

Dodaj komentarz