MARNE SZANSE fot. oficjalna str. zespołu
Gatunek: Electro Punk
Miasto: Warszawa
Strona: marneszanse.muzzo.pl

Przeglądając kandydatów w konkursie ”Zagraj na Remont Fest 2011!” trafiałem na grupę Marne Szanse. Doświadczenie podpowiadało mi, że gdy kapela nosi nazwę mająca usprawiedliwiać jej muzyczne poczynania, to zazwyczaj ma co usprawiedliwiać. Tymczasem zespół przyjemnie mnie zaskoczył.

Twórczość Marnych Szans nie wytycza, co prawda, nowych muzycznych horyzontów, ale nie jest też marna. W żadnym razie! A wśród piosenek zamieszczonych na Muzzo.pl znalazłem kilka perełek. Punkowe gitary połączone z brzmieniem syntezatora i ostrym, dyskotekowym beatem prezentują członków grupy, z jednej strony jako rasowych buntowników, z drugiej otwartych na współczesne trendy osłuchanych muzyków. Zresztą sami zainteresowani przyznają się do inspiracji i Franzem Ferdinandem, i The Killers, i rockiem lat 80.

Punkowy duch przejawia się też w śpiewanych po polsku tekstach. Znakomity, dosadny utwór ”Cisza”, czy nieco szyderczy, obśmiewający hedonistyczny materializm ”Więcej” są tego najlepszymi przykładami. U Marnych podoba mi się też, że mimo zaangażowanych tekstów nie gubią melodii (oklaski szczególnie dla klawiszowca), a refreny łatwo wpadają w ucho – jak to drzewiej u rebelianckich kapel bywało.

Z faktów dotyczących zespołu warto wiedzieć, że powstał w 2008 roku, na koncie ma materiał demo, kilkadziesiąt koncertów i sporo nagród różnorakich przeglądów muzycznych.

Nie wiem czy jurorzy konkursu podzielą moją opinię. Mam nadzieję, że nie zasugerują się nazwą i Marne Szanse dostaną od nich szansę.

7 października 2011, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz