Jury wytypowało finalistów przeglądu „Zagraj na Remont Fest 2011„. Zanim poznamy zwycięzcę – festiwal już w najbliższą niedzielę, 23 października – przyjrzyjmy się bliżej wszystkim kandydatom.

Do konkursu zgłosiło się blisko 80 chętnych. Oto wybrana przez kapitułę konkursu ósemka, ułożona według rozkładu jazdy warszawskiej imprezy.

1. Watcher ( watcher.muzzo.pl )

Obserwator nie ogranicza się do patrzenia, a serwuje ostre serie: ”ciepłego i elektryzującego wokalu; mocno przesterowanych gitar; energetycznej, amerykańskiej perkusji i wibrującego, głębokiego basu”. A, że wokal, o którym mowa, jest brudny w brzmieniu i czasem mocniej krzyknie, serie te układają się w całkiem przyjemną dla ucha post grunge’ową muzykę.

2. Gmina ( gmina.muzzo.pl )

W tej Gminie czas zatrzymał się gdzieś w latach 80., rockowych latach 80. Urzęduje w niej trójka muzyków: perkusista Robert Sopala, basista Tomasz Glinka i gitarzysta Mariusz Kuczewski. Dwaj ostatni lubią także pośpiewać. O swojej muzyce trio pisze, że jest ”bez zbędnych niedomówień i dźwiękowych aluzji”. Trafnie.

3. Al-Mucha (al-mucha.muzzo.pl )

Al-Mucha to damsko-męski duet, powstały w 2011 roku i wykonujący muzykę tworzoną tylko i wyłącznie na żywo – za pomocą loop station i różnego rodzaju efektów. Nie gra rocka, a muzykę z pogranicza takich gatunków jak chillout, trip hop czy electro jazz. Jury musiała się Al-Mucha bardzo spodobać, bo przecież Remont to rockowy festiwal. Ale wcale się nie dziwię!

4. Zgon (zgon.muzzo.pl )

Zgon to już rasowy rockowy band. Ostry w brzmieniu, dosadny w słowach. Z punkowym zacięciem. Ekipa przedstawia się prawdziwie rock’n’rollowym i przewrotnym hasłem: ”To jest grupa co ożywi nawet trupa!”. Koncert Zgonu planowany jest w porze niedzielnego obiadu, będzie więc szansa zweryfikować zapowiedź.

5. Hell Rose (hell-rose.muzzo.pl)

Czas zatrzymał się nie tylko w Gminie. Piekielna Róża czerpie inspiracje od kapel z początku lat 90. Jej członkowie naszą bandanki, dżinsowe kurtki, koszulki w czachy i długie pióra, a wycinają solówki jak się patrzy. A patrzy się i słucha przyjemnie. Z sentymentem.

6. Marne Szanse (marneszanse.muzzo.pl )

O Marnych nie będę nic pisał. Nie dlatego, iż uważam, że szanse mają marne, ale, ponieważ już to zrobiłem. Posta znajdziecie tutaj.

7. Lipa z Miodem (lipa-z-miodem.muzzo.pl )

”Lipa z Miodem to zespół stworzony by dać upust erotycznym fanaberiom. Atmosfera na koncertach jest przesiąknięta potem i śliskimi tekstami. Damska bielizna ścieli się pod stopami muzyków. Gorące rytmy i diabelskie brzmienie gitar przywodzi skojarzenie erupcji wulkanu – jest gorąco i czadowo” – czytam na profilu grupy. Z jednej piosenki dowiaduję się ponadto, że Lipa w piątek traci rozsądek. Zobaczymy czy straci w niedzielę.

8. Insaid Again (insideagain.muzzo.pl )

Na koniec przeglądu na scenie pojawi się drugi, obok Al-Muchy, przedstawiciel bliższych współczesnym trendom dźwięków. Insaid Again z pewnością gra rockowo, ale jego muzyka nasycona jest elementami muzyki etnicznej i elektroniką. W niektórych przypadkach można doszukiwać się nawet odniesień do trip hopu. Celem organizatorów Remont Festu jest promowanie i aktywizowanie środowiska rockowego w Polsce, fajnie, że nie zamyka go na takie alternatywne grupy.

Przypomnijmy, tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 23 października w stołecznym klubie Remont. Obok kapel konkursowych wystąpią: laureat zeszłorocznej edycji – grupa Terapia, Bipolar Bears, Bliss, No Smoki i zespół Love De Vice, którego występ zostanie zarejestrowany na pierwsze w historii grupy koncertowe DVD.

21 października 2011, 3 komentarze

Komentarze

3 komentarze do tego wpisu.

 1. GMINA on 23 października, 8:56

  GMINA dziękuję za wspólne granie. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni że jury wybrało właśnie nas jako zdobywców pierwszego miejsca w przeglądzie Remont Fest 2011.
  http://www.facebook.com/pages/GMINA/251608358217199

 2. Obecny on 24 października, 11:42

  Cóż, inni też byli „pozytywnie zaskoczeni”.

 3. MB on 25 października, 9:12

  … i po Festiwalu

  podaję oficjalne wyniki przeglądu zespołów Remont Fest 2011

  I miejsce

  GMINA

  II miejsce

  Lipa z Miodem

  wyróżnienie

  WATCHER

  wyróżnienie dla perkusisty

  Artur Skibiński – Lipa z Miodem

  wyróżnienie dla basisty

  Szymon Święch – Hell Rose

  nagroda publiczności

  Lipa z Miodem

  Gratuluje !!!

  i

  dziękuję wszystkim przybyłym zespołom.

  Mcaiej Barej
  organizator

Dodaj komentarz