MANGO COLLECTIVE (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Hip-Hop, Funk
Miasto: Tarnów
Strona: mango-collective.muzzo.pl

”Mamy tu jazz jak A Tribe Called Quest / Mamy bit tu jak Doug E. Fresh / Mamy bas tu jak Marcus Miller / I jak O.S.T.R. na jazz wolne chwile / Słuchaj uważnie bo wena nam nie gaśnie / To wielkoformatowy rap, nie 9 na 13” – chwaliła się w piosence ”Jazz” kilka miesięcy temu grupa Mango Collective. Natchnienie faktycznie nie uleciało i zespół niedawno wszedł do studia by zarejestrować materiał na pełnoprawny debiut.

Mango Collective obecnie tworzy w sześcioosobowym składzie – Patryk „Dziunek” Wroński (wokal), Anna Stańczyk (wokal), Bartek Dworak (skrzypce), Kajetan Borowski (instrumenty klawiszowe), Grzegorz Sipiora (bas) i Maciek Boryczko (perkusja).

Muzyka formacji balansuje na granicy hip-hopu i funku, wzbogaconych wieloma innymi gatunkami: od soulu aż po jazz. Teksty nie służą tylko wysławianiu talentów członków grupy, ale, czasem humorystycznie, czasem bardziej poważnie, opowiadają o pasji, jaką jest dla nich muzyka. Wszystko podane na luzie i z dużą wprawą.

Choć gustuję w innych stylistykach tarnowski kolektyw zarazili mnie swoją muzyką do tego stopnia, że na wspomniany album czekam z niecierpliwości, śledząc każdą o nim wzmiankę. Wpis zespołu na jego oficjalnej stronie z 26 listopada głosi: ”Dwa kolejne numery wbite przez Dziuna, to jeszcze jakieś 6/7 zostało”. Wygląda więc na to, że już wkrótce (nieoficjalnie mówi się o początku przyszłego roku) będzie można cieszyć się nowym materiałem.

Grupa nagrywa go w 07 Studio, w swoim rodzinnym mieście. Produkcją zajął się Leszek Łuszcz, mający na koncie współpracę z takimi artystami, jak Maria Peszek czy Robert Gawliński.

Zanim ukaże się album warto sprawdzić nagrania dostępne na profilu Mango Collective. Zachęcam nawet tych, którzy, jak ja, niespecjalnie gustują w gatunkach uprawianych przez tarnowian. Dla nich jeszcze jeden fragment singla ”Jazz”: ”Otwórz uszy szerzej choć na moment / Przekraczaj granice, pokaż się poza domem / W tych kilku słowach jest ukryty sens / Sprawdzaj różne style rap, funky, jazz”.

7 grudnia 2011, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz