LEMON GRASS (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Reggae, Ska, Rock
Miasto: Ciechanów
Strona: lemongrass.muzzo.pl

Przyrzekłem sobie, że do listy „12 wydanych własnym sumptem, polskich debiutów 2011 roku „, opublikowanej post wcześniej, nie będę robił suplementów. Wierzcie lub nie, kilka minut po jej zamieszczeniu dostałem maila od zespołu Lemon Grass z informacją o jego płytowym debiucie. Pech chciał (mój, nie zespołu – z wiadomości wynikało, że członkowie Lemon są z tego faktu kontent), że album ukazał się w 2011 roku jako tzw. self-released. Ponieważ coś niecoś twórczość ciechanowskiej grupy znałem, przeczuwałem, że swoją obietnice złamię.

Casus Lemon Grass jest dowodem, że bez oficjalnego promotora nadal trudno do fanów dotrzeć. Poczynania zespołu starałem się śledzić, a i tak premierę albumu przegapiłem. W dobie Facebooka nie powinno się to zdarzyć, a jednak. Ale może to i lepiej że „Spacer” trafia do mnie dopiero teraz. Muzyka formacji to radosne, słoneczne nuty będące mieszanką reggae, ska, dubu i rocka – w sam raz na zimową porę. Refleksyjne teksty, afirmujące uroki świata, życia, rzeczy prostych i zwykłych dodatkowo pozytywnie nastrajają. Całość, zagrana i zaśpiewana jest lekko i z polotem. Płytę warto poznać i na taką okoliczność mieć (choć nie tylko taką; przy niektórych numerach można bowiem nieźle poskakać).

Ps1. Uzupełnioną listę znajdziecie tu.
Ps2. W razie gdyby muzyka Lemon Grass przypadła wam do gustu (w co nie wątpię), nie ociągajcie się zbytnio z zakupem ”Spaceru”. Z informacji mailowej wynika, że grupie zostało go już tylko kilkadziesiąt sztuk.

15 stycznia 2012, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz