RUSTY CAGE (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Hard Rock
Miasto: Kraków
Strona: rusty-cage.muzzo.pl

Wydaje się, że granie hard rocka, w dodatku mieniącego się grungem i bluesem jest: po pierwsze – nie na czasie, po drugie – przynależne dla pewnego typu środowisk zza Oceanu. A jednak zasłuchana w klasyce rocka, debiutująca formacja Rusty Cage uprawia ten gatunek rezydując w kraju nad Wisłą. I robi to z nadzwyczaj dobrym skutkiem.

Zespół Rusty Cage powstał w 2007 roku w Krakowie. Początkowo działał jako trio, następnie jako kwartet. Obecną formę przybrał w 2011 roku, gdy w jego szeregi wstąpił wokalista Greg Toma. I jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Głęboki, ale chropowaty wokal, nad którym perfekcyjnie panuje, znakomicie pasuje do klimatu twórczość muzyków, windując ją na rzadko spotykany w Polsce poziom. Słowa uznania należą się także samym instrumentalistom, którzy nie tyle robią Gregowi oprawę, ale zapewniają to, co stanowi o sile hard rocka: ciężkie, agresywne riffy; energetyczną, zdrowo brzmiącą sekcję rytmiczną i melodyjne, odjechane solówki.

Jeśli lubicie mocne, oldschool’owe granie, inspirowane muzyką takich tuzów, jak Velvet Revolver, Pearl Jam, Soundgarden czy Led Zeppelin szukajcie debiutu Rusty Cage. Album nosi tytuł ”Let The Rifle Fire”.

5 stycznia 2012, Jeden komentarz

Komentarze

Jeden komentarz do tego wpisu.

  1. Rusty Cage on 6 stycznia, 2:59

    Dziekujemy za tak mile slowa. Zapraszamy na facebook, gdzie mozna posluchac w calosci naszej plyty oraz zachecamy do komentowania i sledzenia kiedy i gdzie gramy koncerty. A my pracujemy dalej nad nowym materialem 🙂 keep rockin !!

Dodaj komentarz