YOUDASH (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Metal
Miasto: Rzeszów
Strona: youdash.muzzo.pl

”Ogólnie pojęty metal… Trochę łamania, trochę kombinowania – ale w granicach rozsądku” – napisali o swojej twórczości w notce informacyjnej członkowie grupy Youdash. Jako inspiracje wymienili Lamb Of God, Death i… Franka Zappę (sic!). Ja, po wizycie na ich profilu dołożyłbym jeszcze Acid Drinkers i zaryzykował stwierdzenie, że puszczają oko w stronę Primusa. I to chyba byłoby tyle. Albo… aż tyle.

Youdash powstał na gruzach grupy Metalmorphosis. Pod nowym szyldem gra od listopada 2010 roku. W marcu tego roku zarejestrował materiał na Ep-kę, którą zatytułował „Na pohybel” (w całości do odsłuchu na profilu grupy).

Wydawnictwo zawiera zaledwie trzy utwory stąd stwierdzenie, że upchnięcie w nich tylu muzycznych odniesień to sporo. Najważniejsze jednak, że słuchając materiału nie pojawia się uczucie przesytu czy przekombinowania. Są przestrzenie na melodie i solówki, są stoner rockowe spowolnienia, są różnorodne wokale. Rozbudowane, siedmiominutowe numery, pozwoliły wszystko to sprawie porozmieszczać, choć gatunkowym purystom ich przełknięcie może nie przyjść łatwo.

EP-ka, zgodnie z prawidłami wydawniczymi, zaostrza jednak apetyt. Bardzo jestem ciekaw czy Youdash granice – tak przez siebie definiowanego rozsądku – może jeszcze poszerzyć.

27 kwietnia 2012, Jeden komentarz

Komentarze

Jeden komentarz do tego wpisu.

  1. Dobre Piwo on 3 maja, 8:51

    Zapraszam do oceny naszej twórczości, 01.06.2012 pojawi się nasza nowa płyta pt. „Chora zmysły”. Prosimy o szczere komentarze.

Dodaj komentarz