Muzzo Detektor dedykowany jest początkującym wykonawcom i wydarzeniom muzycznym im poświęconym; dziś będzie o imprezie, której idea jest nieco inna, ale do udziału w której szczerze zachęcam.

”Aprogresja” – to nazwa charytatywnej akcji, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Michała “Kame” Kamińskiego, wrocławskiego muzyka związanego z lokalną sceną od wielu lat: założyciela i pierwszego gitarzysty grupy KnoW, współzałożyciela Presidents of Noise i długoletniego członka formacji CO.IN., walczącego obecnie z nowotworem mózgu. Projekty Michała możecie kojarzyć z Muzzo.pl, o niektórych wspominałem też na blogu – ”Wiedzieć, jak imprezować”.

”Aprogresja” była także jedną z wielu inicjatyw, które Kame wraz z Szymonem d’ Danisem (wokalistą CO.IN. – obecnie występującym z IdiotHead) planowali i organizowali. Miała na celu łączenie reprezentantów odmiennych stylów muzycznych i prezentowania najlepszych z nich razem na jednej scenie. Pomysł znakomity. Takie koncerty, nie tylko pozwalają skonfrontować za sobą różne stylistyki, ale przede wszystkim umożliwiającej integrację środowiska.

Ten specjalny koncert będzie do tej idei powrotem. I trudno o lepszą formułę akcji mającej na celu wsparcie chorego artysty.

”Aprogresja” odbędzie się 26 maja w Klubie Firlej. Wystąpi pięć bardzo ciekawych kapel: reprezentujący hc/metal HeadUp, industrialno-rockowy Hetane, eksperymentujący z alternatywnym metalem IdiotHead, energetyczny, numetalowy KnoW oraz łączący metalcore z deathcorem Presidents of Noise. Więcej o każdej z nich znajdziecie na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebooku, tam także pozostałe szczegóły dotyczące akcji.

22 maja 2012, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz