ComeYah (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Reggae, dub
Miasto: Lublin/Świdnik
Strona: comeyah.muzzo.pl

”Na Wschód” – taki tytuł nosić będzie debiutancka płyta zyskującej coraz większą rozpoznawalność reggae’owej formacji ComeYah. Album ujrzy światło dzienne 16 czerwca, a stanie się to możliwe dzięki nagrodzie, którą zespół otrzymał jako laureat festiwalu Tereffowsiko.

ComeYah to siedmioosobowa ekipa grająca wspólnie od 2008 roku, mająca w dorobku trzy oficjalne single i materiał demo ”100% LIVE!” (2009 rok).

Wszelkie znaki na niebie i ziemi (tj. pojedyncze utwory, które można w różnych miejscach w Sieci znaleźć) wskazują, że nagrany w Pozytywnym Studio album ”Na Wschód” będzie zawierał łagodną mieszankę roots reggae i dubu, z dużym naciskiem, w warstwie tekstowej, na zaangażowany przekaz, ubrany jednak w proste słowa.

Członkowie ComeYah o swojej twórczości piszą tak:

”Muzyczna propozycja zespołu to chwytliwe i nienachalnie melodyjne linie wokalne, oparte na solidnym fundamencie sekcji rytmicznej, której pulsację wspomaga charakterystyczny bubbling instrumentów klawiszowych oraz przestrzenna i oszczędna w formie gra gitary solowej. Innymi słowy: reggae inspirowane korzennymi brzmieniami, grane z dubowym oddechem i autentycznym feelingiem, z pełną świadomością i z wewnętrznej potrzeby, bez oglądania się na aktualne trendy i koniunkturalne cykle, to jest właśnie Comeyah”.

Że ten barwny opis to nie marketingowy chwyt czy pobożne życzenie muzyków można się przekonać słuchając choćby tytułowego utworu – ”Na Wschód” czy singla ”Bez końca”. Dla mnie wszystko się zgadza.

6 czerwca 2012, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz