AILO (fot. oficjalna str artysty; Z. Urban & Elektromechanika)
Gatunek: Elektro, Neo-Soul, Rap
Miasto: Warszawa
Strona: ailomusic.muzzo.pl

Fanem głosu Ilony Rudnik zostałem, gdy pierwszy raz usłyszałem nagrania projektu Ailo in Head, który współtworzy wraz z producentem Michałem Kushem. Pisałem o nim tutaj. Od jakiegoś czasu Ilona, występująca pod pseudonimem Ailo, zapowiadała solowa płytę. Poza utworem ”Serce”, nie pojawiały się jednak żadne konkrety. Aż do teraz.

Wokalistka związała się z wytwórnią Stay True Label i pod jej szyldem przygotowuje debiutancki album. Będzie nosił tytuł ”Mimika” i ukaże się jesienią 2012 roku. Jego premierę poprzedza maxi singel zatytułowany dokładnie tak samo, jak pierwszy solowy utwór – „Serce”, który jest już dostępny w pre-orderze.

Na limitowanym, ręcznie numerowanym i podpisanym przez Ailo wydawnictwie znajdują się cztery utwory, do których muzykę stworzyli Oliwa (to on odpowiada za utwór „Serce”), producent Teielte (U Know Me Records) i gdański muzyk, Stendek.

Jak mówi sama artystka: „Maxi singel to przedsmak tego co będzie działo się na albumie. Nie należy się sugerować klimatem singla ponieważ album kryje w sobie jeszcze więcej niespodzianek muzycznych…”.

Łatwo uwierzyć w tę obietnicę. Ailo ciągle kombinuje. Miesza style. Eksperymentuje. Raz łączy elektroniczne brzmienia z neo-soulem, innym razem rap z klubowymi wstawkami. Ci, którzy znają ”Wonderland” Ailo in Head wiedzą o czym mowa.

A jeśli dodać, że Ilonę inspirują tacy wykonawcy, jak m.in.: Erykah Badu, Lauryn Hill, Roisin Murphy, Nneka, The Roots czy Parov Stelar, i fascynacje te słychać w jej sposobie śpiewania, można być spokojnym, że album wart będzie przesłuchania (choćby po to by sprawdzić: jak obraną przez siebie stylistykę przełoży na nasze rodzime podwórko – materiał ma być bowiem w całości po polsku).

20 lipca 2012, Jeden komentarz

Komentarze

Jeden komentarz do tego wpisu.

  1. Alina on 24 lipca, 11:43

    Ciekawa jestem tego albumu. Dzięki za wpis. Moja wiedza została nieco rozszerzona dzięki waszym informacjom.

Dodaj komentarz