DOMINIKA ZIOŁO (fot. oficjalna str. artystki)
Gatunek: Pop, Soul, Jazz
Miasto: Warszawa
Strona: dominika-ziolo.muzzo.pl

Na swoim profilu Dominika Zioło o pracy nad debiutem informowała już kilka lat temu. Album zatytułowany ”Między nami” w końcu ujrzał światło dzienne we wrześniu bieżącego roku. Jak podaje wydawca: „w jego nagraniach wziął udział ponad 10-osobowy zespół muzyków i kilku współpracowników”. Trudno się więc dziwić, że musieliśmy tak długo czekać.

Dominika kształciła swój warsztat na Akademii Muzycznej w Katowicach (studentka Wydziału Wokalno–Aktorskiego w latach 2000-2004). Choć ”Między nami” to jej pierwszy krążek, ma za sobą kilka lat scenicznych występów, można było ją usłyszeć podczas wielu koncertów i festiwali, m. in.: Vena Music Festival czy United Europe Jazz Festival.

Informując o materiale szykowanym na debiut Dominika pisała, że będzie oscylował na pograniczu muzyki soul, pop, funk i smooth-jazz. Choć nie znam całości płyty, wydaje się, że swoje ambicje w pełni na niej zrealizowała. W utworach takich, jak ”Bardziej niż trochę”, ”Tyle miejsc”, ”Czekam” czy ”Up!” eleganckie, popowe dźwięki i jazzujący wokal spotykają się z latynoskimi rytmami, i, co tu dużo mówić, kobiecym urokiem. Jeżeli całość trzyma taki poziom, bez ociągania przyznam, że na debiut śląskiej wokalistki warto było czekać.

27 września 2012, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz