THE MOONGANG (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Blues, Jazz, Soul
Miasto: Gdynia
Strona: the-moongang.muzzo.pl

Trójmiejski zespół The Moongang, choć założony został ledwie trzy lata temu, zrzesza doświadczonych i obytych ze sceną muzyków. Charakter jego twórczości – jak sami członkowie kolektywu przyznają: ”Z jednej strony wyznacza szacunek do blues-rockowej tradycji, z drugiej ciągła chęć eksperymentowania”. Takie podejście sprawia, ze zakorzenioną w bluesie muzykę sekstet ubarwia elementami wielu innych gatunków, takich jak choćby jazz, soul czy funky.

Taka też ponoć jest debiutancka płyta The Moongang, zatytułowana ”Taxi”, która ukazała się 10 września. Na albumie nagranym w składzie: Joanna Knitter, Piotr Góra, Karol Kozłowski, Marcin Wądołowski, Hubert Świątek oraz Roman Badeński, znalazł się w całości autorski materiał, stworzony – co muzycy wyraźnie podkreślają: ”Niezależnie od aktualnych trendów i istniejących nisz muzycznych”.

Fragmenty utworów, które znam, wszystko to potwierdzają. Materiał zrealizowany zaledwie w ciągu dwóch dni (nagrany na tzw. ”setkę”), choć jest lekki i przestrzenny, kipi energią, nie gubiąc przy tym melodii i elegancji. Wydaje się, że ani wielbiciele tradycji, ani poszukujący świeżych doznań melomani nie powinni czuć się zawiedzeni. Problem mogą mieć jedynie gatunkowi puryści, ale ten fakt zaliczyłbym zdecydowanie do plusów, niż wad muzyki The Moongang.

11 września 2012, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz