CANDIDA (fot. materiały prasowe wydawcy)
Gatunek: Nu Metal, Stoner, Grunge
Miasto: Poznań
Strona: candida.muzzo.pl

Candida rozpoczyna promocję trzeciego albumu, ale nagrała go w mocno przebudowanym składzie. Pozwolę więc sobie potraktować ją jak nowy muzyczny twór i parę słów tutaj o niej napisać. Robię to z kilku względów, o których poniżej.

Zmiany, jakie nastąpiły w poznańskiej formacji mają dwa wymiary. To, że zespół zyskał nowych członków, w tym frontmana – to jeden. Drugim jest fakt, że ów frontman to wokalista, który dla Candidy całkowicie zmienił swoje muzyczne emploi.

Nie ma fanów polskiej muzyki, którzy nie znaliby Gabriela Fleszara – bo o nim tutaj mowa – i jego popowego hitu ”Kroplą deszczu”. Za to niewielu pewnie widziało rockową twarz wokalisty. Jest ku temu okazja, bo repertuar Candidy to mieszanka ciężkich stylistyk, takich jak: nu metal, stoner rock czy grunge.

Nasuwa się oczywiste pytanie: czy Gabriel sprawdza się w nowej roli?

Bazując na dostępnych próbkach nagrań, uważam, że jak najbardziej. Zdaję sobie jednak sprawę, że taka zmiana wizerunku może wydawać się podejrzana, stąd też naciągam nieco reguły panujące na blogu, nakazujące pisanie tylko o debiutantach, i apeluję:

Do amatorów wczesnych nagrań Candidy,

Nie zrażajcie się zmianami wewnątrz zespołu. Jeżeli obawiacie się, że Gabriel brzmi sztucznie czy specjalnie gimnastykuje się by sprostać wymogom nowej stylistyki, nie ma do tego podstaw. Brzmi i wygląda rasowo. Co najmniej na tyle, by dać grupie szanse i przesłuchać płytę.

Do fanów popowego Fleszara,

Nie zrażajcie się i wy. Życiorys artystyczny autora piosenki którą pokochaliście, jest pełen zakrętów, co czyni go niezwykle ciekawym. Warto sprawdzić, gdzie dziś znajduje się wasz idol, bo wolta jaką wykonał z pewnością świadczy o odwadze z jednej, ale i niespokojnym duch z drugiej strony. A to już cechy artysty, za którymi może pójść… sztuka.

PS1. Oficjalna data premiery albumu zatytułowanego „Frutti di Mare” wyznaczona jest na 29 listopada.

PS2. Po zmianach w składzie, których – jak wspomniałem – było więcej, Candidę obok Gabriela (wokal, gitara) tworzą: Kuba Leciej (wokal, gitara; Man On The Moon, współpracuje z m.in. Lombardem i DonGuralesko), Maciej „Ślepy” Głuchowski (były perkusista m.in. Acid Drinkers i Armii, jedyny członek oryginalnego składu Candidy), Michał Podciechowski (bas; eks-Moonlight) oraz DJ Kostek.

23 listopada 2012, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz