OHO!KOKO (fot. mat. promocyjne, A. Korecka)
Gatunek: Neo Soul, Reggae
Miasto: Szczecin
Strona: oho-koko.muzzo.pl

Czwarta edycja ”Must Be The Music” za nami, a dotąd nie wrzuciłem tutaj o niej wzmianki. Nadrabiam tę zaległość, bo mam wrażenie, że miała najmocniejszą obsadę – biorąc pod uwagę ogólny poziom uczestników. O finalistach wiecie już pewno wszystko, będzie więc o duecie OHO!KOKO (osiągnął półfinał), któremu, ale nie jako jedynemu uczestnikowi, kibicowałem.

Duet stworzony przez wokalistkę Alicję Kruk – porównaną przez Korę Jackowską do Amy Winehouse – i gitarzystę Marka Szula, porusza się w klimatach muzycznych, które zawsze do mnie trafiały. Magia takich artystów jak Selah Sue czy Nneka (OHO!KOKO z uznaniem i wyczuciem coveruje obie artystki), niosących w wysmakowanych dźwiękach mnóstwo pozytywnych, choć niepozbawionych refleksji emocji, mało kogo pozostawia obojętnym.

Ciepła barwa głosu Alicji i charakterystyczna technika gry Marka predestynują ich do grania takiej właśnie muzyki, będącej fuzją ”słonecznych” gatunków – funky, soulu i reggae.

Duet nie ogranicza się do wykonywania piosenek z obcego repertuaru. Podczas półfinału telewizyjnego show zaprezentował autorską piosenkę ”Dance”; a w sieci można znaleźć ich więcej. Mnie najbardziej podoba się ”Eco Vibes” – przebojowa neo-soulowa ballada.

Mamy już całkiem dużą grupę wykonawców, którzy odpadli na wczesnych etapach różnych telewizyjnych konkursów, a kariery zrobili nie mniejsze niż ich laureaci (patrz Sistars czy Ania Dąbrowska). Duetowi OHO!KOKO życzę by szybko się w niej znalazł. Potencjał ma ogromny.

19 listopada 2012, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz