FROM AFAR (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Alternatywny Metal
Miasto: Rzeszów
Strona: from-afar.muzzo.pl

W relacji z półfinału ”Browar Rock Festival”, tłumacząc dlaczego zespół From Afar nie przeszedł do kolejnego etapu, napisałem: ”Muzycy From Afar wyraźnie przeszarżowali z ilością patentów, co dało efekt chaosu i było mało zjadliwe. Choć może to słabe nagłośnienie nie pozwoliło docenić wszystkich smaczków materiału przygotowanego przez rzeszowską formację, bo te zlały się w całość…”(”Dwa z trzech, czyli męki jurora”, 21.III.2012 ).

Od kilku dni, a może już tygodni, słucham studyjnej wersji utworów From Afar wydanych w postaci EP-ki „The Abyss Gazes Into You”, nie mogąc wyjść z podziwu, jak wiele w nich dźwiękowej przestrzeni, w której zmieściły się: i niejednolite wokale, i wyrazisty rytm, i elektronika, i wiele innych, różnorakich, progresywno-metalowych patentów. Nie tworząc przy tym ani wrażenia przesytu, ani przekombinowania.

Czy zatem żałuję podjętej podczas przeglądu decyzji? I tak, i nie. Z jednej strony szkoda, że tak dobra muzyka nie dostała szansy by zabrzmieć na dużej scenie podczas finału imprezy; z drugiej, uczciwość nakazywała ocenić to co się słyszało. Choć w sumie do obowiązku jurora należy wiedzieć więcej, może więc powinien oprzeć się na innych przesłankach, np. materiale demo i zaryzykować… Ale jak wtedy wytłumaczyć werdykt tym, którzy przegląd obserwowali? Ciężka sprawa.

Bardzo jestem ciekaw czy w lepszych warunkach From Afar da sobie radę, czy po prostu granie live wybitnie chłopakom nie leży – czasem i tak się zdarza.

Niemniej, EP-kę ”The Abyss Gazes Into You” z czystym sercem wam polecam, wypatrując najbliższego koncertu grupy, by raz jeszcze zweryfikować spod sceny umiejętności zespołu.

11 grudnia 2012, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz