LUDWIK (fot. materiały prasowe)
Gatunek: Rapcore
Miasto: Górny Śląsk
Strona:

Premiera debiutu Ludwika miała miejsce jesienią minionego roku; nie przeoczyłem, ale nie wspominałem wtedy o niej (tak, Ludwik to szyld pięcioosobowej grupy) chcąc zaczekać aż pojawi się na Muzzo.pl. Wydaje mi się, że miała tu już kiedyś swój profil, ale dziś pod hasłem ”Ludwik” widnieje zupełnie inny artysta. Więcej jednak nie zwlekam, bo nadarzyła się dobra okazja by zaległość nadrobić – zespół zaprezentował właśnie klip do kolejnego singla.

Po teledyskach: ”Bas” oraz ”Człowiek twarzy bez”, w którym gościnny udział wziął aktor i kabareciarz, Krzysztof Respondek, dostaliśmy obraz do nagrania ”Doceniaj to co masz”. Wszystkie trzy promują debiutancki album, ”Człowiek twarzy bez”. Krążek ukazał się nakładem należącego do Peji labela RPS Enterteyment.

Muzyka Ludwika, podobnie jak jego szyld, jest specyficzna. Zespół łączy rap z ciężkimi, gitarowymi riffami i elektroniką. Jeżeli pomyśleliście w tym momencie o Rage Against The Machine, Kornie, czy Limp Bizkit – potwierdzam te tropy. Zresztą do inspiracji wspomnianymi tuzami przyznają się sami zainteresowani. Wymieniają też Slipknota i podobnie jak jego członkowie występują w maskach.

Ludwik wziął udział w trzeciej edycji ”Must Be The Music”. Choć został doceniony przez jury, programu nie zawojował. Album radzi sobie lepiej, ale i tak uważam, że zasługuje na więcej. Cieszę się więc, że zespół nadal promuje zawarty na nim materiał. Ludwik na naszym rodzimym rynku to rodzynek, ale docenić trzeba nie tylko jego odmienność i bezkompromisowość, a przede wszystkim wyjątkową muzykę, która z tych cech wynika.

31 stycznia 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz