SCOFFERS (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Trip-hop
Miasto: Wrocław
Strona: scoffers.muzzo.pl

Scoffers jest młodym wrocławskim zespołem, który przygotował niezwykle eklektyczny debiut. Dzięki uprzejmości muzyków miałem przyjemność z jego fragmentami się zapoznać; mówię wam – to może być zacna płyta.

Usłyszymy na niej hipnotyczny i duszny trip hop wymieszany z lżejszymi klubowymi rytmami oraz mnóstwem samplowanych efektów pochodzących z winylowych płyt. Całości towarzyszą dźwięki gitary, skrzypiec i saksofonu, które nadają kompozycjom: raz elegancji, raz szaleństwa, a czasem i złowieszczego klimatu. I choć żadnego utworu Scoffers nie da się jednoznacznie gatunkowo sklasyfikować, to grupa na tyle zręcznie miesza ze sobą różne stylistki, że nie ma wrażania przesytu czy chaosu.

Twórczość formacji rozpina się gdzieś pomiędzy dokonaniami przedstawicieli Bristol Sound (np. Massive Attack), a konwencją wydawnictw firmowanych przez Ninja Tune – wyjątkowej londyńskiej wytwórni, słynącej z prezentowania światu eksperymentalnych wykonawców eksplorujących różne wątki muzyki elektronicznej, hip hopu czy eksperymentalnego jazzu. Scoffers swój debiut przygotował we własnym zakresie (wydawcą będzie ośrodek kultury Wzgórze Zamkowe – Lubin), ale wydaje się, że talentu by kiedyś do katalogu słynnego labla trafić mu nie brakuje.

Nie przegapcie więc pierwszego albumu Scoffers, za którym stoją: Marta Konik – wokal, gitara; Dj Mr.k – gramofony; Weronika Kowal – skrzypce; Nastazja Babska – piano, saksofon oraz Michał Pankowski – gitara. Premiera ”Special Nothing” niebawem.

14 lutego 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz