THE FUSE (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Funk, Soul, Chillout
Miasto: Kraków
Strona: the-fuse.muzzo.pl

Informacje że powstał w Krakowie wart uwagi projekt o nazwie The Fuse docierały do mnie od jakiegoś czasu z kilku różnych źródeł. Trochę się ociągałem ze sprawdzeniem, ale, gdy odezwał się sam zespół, pisząc o swojej fascynacji funkiem lat 70. zaintrygowany natychmiast pognałem na jego profil; mało kto dziś sięga w Polsce po taką stylistykę.

Póki co formacja, działająca w składzie: Marcin Młynarczyk (Czarne Korki, Gienek Loska Band – klawisze), Aleksander Sroka (Blue Machine – bas), Kacper Matuszewski (perkusja), Agnieszka Sieńkowska (wokal), Paweł Zydroń (harmonijka) i Dominik Łyżwa (gitara), oficjalnie zaprezentowała dwie autorskie piosenki. Trochę mało by wyciągać daleko idące wnioski; jedno stwierdzić można na pewno: funkowo-chilloutowe melodie The Fuse nie są skomplikowane, ale ich nienachalny klimat oraz urok działają od pierwszej do ostatniej minuty.

Sekstet nie zdążył jeszcze na dobrą sprawę zaznaczyć swojej obecności na rynku, a już zebrał sporo przychylnych mu słuchaczy i wywołał u nich ochotę na posłuchanie większej partii materiału. Ta, zdrowa prawidłowość bardzo dobrze wróży – sam nowe produkcje sprawdzę nie tylko bez ociągania, ale i z zainteresowaniem wykraczającym poza zawodowe obowiązki.

Pierwsza ku temu okazja będzie 22 marca – na ten dzień grupa zaplanowała premierowy koncert (Kraków, klub Alchemia).

17 lutego 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz