FADE OUT (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Jazz, Rock, Folk
Miasto: Olsztyn
Strona: fade-out.muzzo.pl

Prezentując w poprzednim wpisie sylwetkę instrumentalnego duetu Without Percent nie przypuszczałem, że tak szybko będę tu polecał kolejny skład bez wokalisty w swoich szeregach. Pojawiła się jednak ważna okazja – znakomicie zapowiadający się, olsztyński kwintet Fade Out zaprezentował nowy klip i anonsuje oficjalny debiut.

Fade Out istnieje od lutego 2009 roku. Na koncie ma nagraną w domowych warunkach płytę demo „No Movie Soundtrack”, ten sam materiał zarejestrowany w wersji akustycznej oraz sporo wyróżnień, ze zwycięstwem konkursów ”EraMusicGarden” i ”Gdańsk Dźwiga Muzę” na czele.

Formacja wykonuje muzykę z pogranicza jazzu i rocka, bazującą na folkowych melodiach. W przeciwieństwie do Without Percent nie stawia na czystość brzmienia, a często zabarwia je punkowym brudem. Co wcale nie znaczy, że jej twórczość jest mniej wyrafinowana niż kompozycje krakowskiego duetu. Olsztynianie stawiają po prostu na inny rodzaj emocji – spontaniczność i żywiołowość. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że zapowiadana debiutancka płyta nagrana została „na setkę”.

Materiał zarejestrowano pod okiem Macieja Cybulskiego w RecPublica Studio, miks i mastering wykonał Marek Szwarc. Premiera wydawnictwa, które nosić będzie tytuł „Drunk Elephant”, planowana jest na początek lata.

Oto klip do tytułowego numeru:

Obecny skład grupy tworzą: Michał Baranowski – skrzypce, Kuba Staniak – instrumenty klawiszowe, Dawid Rakowski – gitara elektryczna, Kuba Kamiński – gitara basowa i Andrzej Postek – perkusja.

Ps. Jakiś czas temu przedstawiałem tutaj grupę Romantycy Lekkich Obyczajów, pamiętacie? Połowę tego prześmiewczo-refleksyjnego duetu stanowi Adam Miller. Adam grał kiedyś w Fade Out na basie.

26 marca 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz