SOND (fot. oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Pop-rock
Miasto: Starachowice
Strona: sondpl.muzzo.pl

O grupie Sond zrobiło się głośno latem 2012 roku, za sprawą singla „Jeszcze zapytam”, który niemal z marszu trafił na playlisty wielu stacji radiowych. Formacja postanowiła nie forsować tempa i zamiast długogrającej płyty promuje ”mały album”.

Wypuszczanie w eter materiału demo, oprócz sprawdzenia jakości pomysłów, ma zwykle na celu zwrócenie na jego autorów uwagi wydawców.

W przypadku Sond jest inaczej. Zespół, którego skład ukształtował się w 2010 roku, ma już od dłuższego czasu podpisany kontrakt z wytwórnią MJM Music PL. EP-ka, zatytułowana – jak na pierwsze wydawnictwo przystało – ”Sond”, jest więc zatem skierowana stricte do fanów, lub raczej potencjalnych fanów i ma dawać wyobrażenie o przygotowywanej płycie.

Znalazło się na niej pięć melodyjnych, pop-rockowych utworów okraszonych elektronicznymi wstawkami, do których tekst napisał wokalista – Dominik Kot.

Debiut płytowy zbliża się dużymi krokami (album trafi do sklepów jesienią br.), ale materiał z ”Sond” nie poszedł w kąt. Dowodem jest nowy klip grupy, który powstał do kawałka ”Jak każdego dnia” – kompozycji pochodzącej z EP-ki.

”Piosenka opowiada o trudach zmagania się z demonami przeszłości, wyrozumiałości i pomocy ze strony szczerze kochającej osoby” – napisał zespół na swoim profilu.

Mam obawy czy utwór powtórzy sukces poprzednika – przede wszystkim brak mu chwytliwej melodii przewodniej, jaka cechowała ”Jeszcze zapytam” oraz pokazuje fascynacje muzyków nieco bardziej alternatywną stroną rocka. Niemniej, wydaje się dobrze, w sensie oddania natury twórczości grupy – niemal każdy tekst Sond traktuje o damsko-męskich relacjach – i terminu jego premiery, zapowiadać ”duży album”.

Teledysk do utworu ”Jak każdego dnia” można zobaczyć tu.

Obecny skład Sond, oprócz Dominika, tworzą: Olaf Olszewski – gitara elektryczna; Bartłomiej Stolarczyk – gitara basowa; Łukasz Mroczek – perkusja i Błażej Kosin – instrumenty klawiszowe.

15 marca 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz