BREMENN (fot. Agni Kliczka; oficjalna str. zespołu)
Gatunek: Rock Industrialny
Miasto: Lublin
Strona: bremenn.muzzo.pl

Industrialno-rockowa formacja Bremenn istnieje niemal dekadę, jednak album „Flowers Of Fall”, który właśnie ujrzał światło dzienne, jest jej oficjalnym debiutem.

Wcześniej były EP-ki i różne inne próby zaprezentowania twórczości słuchaczom, jednak proza życia uniemożliwiła grupie dostąpienia zaszczytu oficjalnego debiutu. Bremenn kazali na siebie czekać długo, ale od razu zaatakowali szeroką ławą. Od 26 lutego wydawnictwo „Flowers Of Fall” dostępne jest na całym świecie w dystrybucji cyfrowej – poprzez Amazon, iTunes, Deezer i Spotify.

„Flowers Of Fall” to album koncepcyjny. Tak opisywał go w jednym z wywiadów lider formacji, Grzegorz Kabasa: ”Kompozycje tworzą opowieść o młodym chłopaku, który pewnego dnia zorientował się, że jego senne pragnienia, po przebudzeniu znikają lub nie do końca się realizują. Zaczął szukać różnych miejsc w życiu, które miały mu pomóc – od miłości prawdziwej, przez miłość cielesną, bycie sławnym, modnym, władczym, różne kombinacje. Nasz bohater zagapił się i w decydującym momencie nie wykorzystał swojej życiowej szansy. Stąd sugestia, że może warto byłoby się zastanowić nad właściwymi priorytetami”.

Jeżeli więc lubicie albumy z motywem przewodnim i przekazem, a do tego kręcą was ostre, metalowe riffy i zniekształcone różnymi efektami wokale, pojawiające się w otoczeniu ciężkiej elektroniki, zachęcam do sprawdzenia debiutu Bremenn. Zwłaszcza, że serwisy streamingowe – Deezer i Spotify, gdzie można go znaleźć, po wejściu do Polski, proponują darmowe okresy próbne.

17 kwietnia 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz