RADIOAKTYWNY ŚWIAT (fot. okładka EP-ki ”Fukushima moja miłość”)
Gatunek: Rock alternatywny
Miasto: Warszawa
Strona: radioaktywnyswiat.muzzo.pl

”Jesteśmy zespołem czerpiącym z różnych nurtów muzyki, głównie alternatywnego rocka, ale także z punk, folk i reggae” – przedstawia się Radioaktywny Świat. Słuchając nowej, drugiej w dyskografii grupy EP-ki, ”Fukushima moja miłość”, łatwo znaleźć je wszystkie.

Za materiał odpowiada wokalistka Gosia Andrzejewska, na co dzień aktorka (ciekawe czy nazwa EP-ki, będąca trawestacją tytułu kultowego dzieła Alaina Resnaisa ”Hiroszima, moja miłość”, jest echem jej kinowych fascynacji?), której przygrywali: Karol Chyliński (skrzypce), Wojtek Sokołowski (gitara), Marek Korwin-Szymanowski (gitara basowa) oraz na perkusji Tomek Rękawek.

Na EP-kę składają się cztery piosenki nagrane w Mania Studio w Koluszkach, pod okiem Bartosza Adamiaka, zmiksowane przez Krystiana Majderdruta.

Przez hałaśliwe i dynamiczne dźwięki, którym niemal cały czas, choć w różnych klimatach: raz złowieszczo, raz skocznie, towarzyszą skrzypce, przebija wokal osadzony w manierze à la Renata Przemyk – co najlepiej słychać w zamykającym wydawnictwo numerze “ Warszawski walc“. I to właśnie wokal, wspomniane pomysłowe rozwiązania Karola oraz polskie teksty są najmocniejszą stroną tego małego albumu. Albumu ukazującego zespół zasługujący na pełnoprawny debiut.

28 czerwca 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz