JEDENU (fot. arch. zespołu)
Gatunek: Pop Rock
Miasto: Warszawa
Strona: jedenu.muzzo.pl

Grają bez spiny i wyrachowania, bo nie mają ambicji za wszelką cenę podbijania muzycznego rynku. Nie potrzebują na swej twórczości zarabiać, ani czegoś komuś nią udowadniać. Nie odreagowują też żadnych traum. Szykują płytę, bo chcą się podzielić muzyką, którą lubią grać i której lubią słuchać – a mogą sobie na to pozwolić.

Nazywają się Jedenu.

Adam Doliński – śpiew, gitara; Sławek Burakowski – gitara basowa, śpiew; Marcin Kostrzewski – gitara oraz Janek Lipert – perkusja, skrzyknęli się w 2007 roku. Tworzą radosnego, dynamicznego rocka z polskimi tekstami.

Płyta, którą szykują, będzie nosić tytuł „Pascudne” i ujrzy światło dzienne w październiku 2013 roku.

”Choć przygotowywaliśmy materiał własnym sumptem to otoczyliśmy się profesjonalistami. Nagrań dokonaliśmy w Izabelin Studio pod okiem Piotrka Zygo. Okładkę pięknie namalował dla nas Rysiek Lynx Łobos. Wydana będzie w formie digipack 6 z 12 stronicową książeczką” – zapowiadają na swoim profilu.

Dzięki uprzejmości formacji miałem możliwość posłuchać albumu jeszcze przed premierą.

Czy warszawski kwartet wytycza nowe muzyczne horyzonty? Nie. Czy wpisuje się w panujące mody? Nie. Czy korzysta ze znanych patentów? Korzysta. Dlaczego zatem warto zwrócić na niego uwagę?

”Pascudne” to kawał solidnie zrealizowanego materiału, przystępnego i szczerego (Jedenu swoich inspiracji w żadnym razie nie ukrywa), nagranego przez ludzi, którzy na rzeczy się znają. Którzy także, a może przed wszystkim, są fanami muzyki i niezwykle ich cieszy, że mogą ją wykonywać. I tymi pozytywnymi emocjami potrafią zarażać.

16 sierpnia 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz