CHILITOY (mat. promocyjne)
Gatunek: Pop Rock
Miasto: Chrzanów
Strona: chilitoy.muzzo.pl

Już bez Ady Szulc, która po indywidualnym sukcesie w programie „X Factor” postawiła na solową karierę, za to z Anitą Wojciechowską i nowymi siłami grupa Chilitoy przystąpiła do realizacji debiutanckiej płyty.

Jej pierwszym zwiastunem został singel ”Room no. 2”, do którego powstał teledysk. Piosenka – jak zapewnia promotor – rzuca nieco odmienne światło na dotychczasowy dorobek chrzanowskiej formacji.

Moim zdaniem do jakiejś znaczącej rewolucji nie doszło – najbardziej słyszalną zmianą jest po prostu inny wokal. Nie znam jednak całości materiału pozwolę sobie więc zacytować notatkę prasową.

”Muzyka zespołu Chilitoy utrzymana jest w klimacie poprockowym, dopełnionym nowoczesnym, elektronicznym brzmieniem. Materiał zawarty na debiutanckim krążku oddaje charakter grupy, a tematyka prezentowanych kompozycji porusza tematy bardzo aktualne dla każdego odbiorcy – zachwianie wartości, poczucie zagubienia w nowoczesnym, zdigitalizowanym świecie”.

”Chilitoy stworzyło płytę szczególną dla siebie, będącą pierwszym zbiorem przemyśleń twórców związanych z codziennością. Album nie posiada tytułu, co jest celowym zabiegiem. Wybór konkretnego narzucałby ramy, w których należałoby rozpatrywać płytę” – napisał promotor.

Album pojawi się na rynku jeszcze we wrześniu bieżącego roku.

12 sierpnia 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz