SAMBOR KOSTRZEWA (fot. R. Kaźmierczak)
Gatunek: Alternatywny Pop
Miasto: Warszawa / Śląsk
Strona: sambormusic.muzzo.pl

Sambor to warszawsko-śląska formacja grająca alternatywnego pop-rocka, której nazwa pochodzi od imienia jej lidera, Sambora Kostrzewy. Grupa debiutowała w listopadzie ubiegłego roku albumem ”Yesterday Is Unknown”. Z niego pochodzi ”Muse No.3” – piosenka, którą ilustruje najnowszy klip zespołu.

Kolejna próba zaistnienia z debiutanckim materiałem? Tak, ale nie ma co się dziwić, że muzycy zespołu się nie poddają. Album ”Yesterday Is Unknown”, choć było o nim dosyć głośno – ciepłych słów nie szczędzili Samborowi uznani dziennikarze, grały go popularne stacje radiowe, pozytywnie oceniała blogosfera, kariery na miarę swojego potencjału – a ma niemały! – nie zrobił.

Płyta ”Yesterday Is Unknown” zawiera dziesięć bardzo różnorodnych utworów: obok lekkich radiowych piosenek znalazły się na niej niepokojące, nieco mroczne kompozycje, atmosferyczne i pełne tęsknoty ballady, a nawet podszyte elektroniką, przywodzące na myśl lata 80. numery. Stylistyczny rozstrzał nie razi – całość znakomicie spaja charakterystyczny, elegancki głos Kostrzewy.

Sambor wystąpił na tegorocznym Open’erze, gościł w telewizji śniadaniowej (mimo różnych opinii co do opłacalności pokazania się w niej alternatywnych wykonawców, to zawsze szansa na powiększenie grona odbiorców), pojawił się na prestiżowej składance ”Sealesia 3”. Być może więc moda na muzykę grupy niebawem wybuchnie.

Nie mam wątpliwości, że świetny klip ”Muse No.3” może się do tego walnie przyczynić, zwłaszcza, że bujająca, rytmiczna piosenka, pokazuje to bardziej przystępne oblicze Sambora.

21 sierpnia 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz