NIKA, wokalistka NEWTONES (fot. MagKam)
Gatunek: Post Rock, Electro
Miasto: Warszawa
Strona: newtones.muzzo.pl

Do sieci trafił nowy, barwny teledysk zespołu Newtones “Heart Shape“, w którym główną rolę odegrała wokalistka grupy, Nika.

Nika mówi o sobie: “dwoista natura, skrajny charakter“ i wychodzi z założenia, że artysta jest kilkoma osobami naraz, a sztuka służy do poznawania siebie. Dlatego oprócz muzyki zajmuje się również offowymi formami tańca. Jest główną tancerką teatru tańca Gravity (taniec współczesny i powietrzny). Interesuje się rysunkiem a także montażem filmowym i animacją komputerową. Razem z Sebastianem Zusinem, drugim z członków Newtones (trzeci to odpowiedzialny za elektronikę Krzysztof Palczewski) jest autorką oraz producentką wszystkich klipów muzycznych zespołu.

Zobacz “Heart Shape“:

Zespół Newtones powstał w Warszawie w 2010 roku. Dwoista natura, o której wspominała Nika, ma odzwierciedlenie także w muzyce grupy, będącej mieszanką postrocka z elektroniką.

Na debiutanckim albumie „Anachronizm” znalazły się zarówno melancholijne motywy wynikające z zamiłowania do downtempa i trip hopu, jak i bardziej energetyczne utwory zbliżone do drum&bass’u i deep house’u. Przed stworzeniem albumu, muzycy nie narzucili sobie konkretnej formy, dlatego jego zawartość, choć spójna tematycznie i brzmieniowo, jest też różnorodna.

Płyta “Anachronizm“ ukazała się 22 kwietnia 2013 roku. Po teledyskach do utworów “Chmura“ i “Anachronizm“, jest to już trzeci obrazek z tego krążka i – jak zapowiada formacja – nie ostatni!

3 października 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz