CORIA (fot. oficjalny profil zespołu)
Gatunek: Rock
Miasto: Jastrzębie Zdrój / Radzionków / Gołkowice
Strona: coria.muzzo.pl

Złożony z muzyków Symetrii zespół Coria, którego wokalistą jest znany z „Mam talent” Tomek Mrozek, zaprezentował nowy singel i klip. Produkcja nosi tytuł ”Niepokój”.

11 lipca 2012 roku, podczas supportowania Guns N’ Roses, grupę Symetria opuścił jej wokalista. Czy miał na to wpływ widok mocno styranego rockandrollowym życiem Axla Rose’a spotkanego gdzieś na backstage’u czy inne powody – nie wiadomo. Wiadomo, że muzycy składu bez grania długo wytrzymać nie mogą, założyli więc kolejną kapelę. A potem kolejną. Obecnie, wraz z wokalistą Tomaszem Mrozkiem, działają pod szyldem Coria.

Symetria (profil znajdziecie tu) powstała w 2005 rok. Do chwili rozpadu zdążyła nagrać i wydać dwa albumy: ”Primodium” (2009 r.) oraz ”Niewolnicy wolności” (2011 r.).

Zanim powstała Coria, Konrad Konopka (gitara basowa), Wojtek Mrówka (gitara prowadząca), Dominik Stypa (gitara solowa) i Damian Bonczek (perkusja) nagrywali z wokalistką Olą Kasprzyk. Sugarskull – bo tak nazwali swój nowy projekt – na długo jednak nie zaistniał; Ola, z przyczyn osobistych, opuściła instrumentalistów.

Kwartet i tym razem nie porzucił grania. Zachwycony występem Tomka Mrozka w trzeciej edycji ”Mam talent” (zwłaszcza jego wykonaniem kawałka „I Love Rock’n’Roll” z repertuaru The Arrows) zaproponował wokaliście współpracę. Z sukcesem.

Z nazwą poszło szybko – Coria została wybrana w drodze głosowania. Podobnie z nagrywaniem – już w kwietniu 2013 roku grupa wypuściła singel ”Defibrylacje”.

Najnowszą propozycją kwintetu jest kolejna singlowa produkcja – utwór ”Niepokój”. Kompozycję ilustruje teledysk.

Obecnie Coria koncertuje oraz nagrywa materiał na pierwszą, pełnowymiarową płytę

21 listopada 2013, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz