RAGABOY (fot. materiały promocyjne, M'Deck)
Gatunek: Chillout
Miasto: Warszawa
Strona: ragaboy.muzzo.pl

Na scenie i w studiu współpracował z tak uznanymi zespołami i artystami, jak: Behemoth, T.Love, Sorry Boys, Masala Soundsystem, Pogodno, Renata Przemyk czy Halina Młynkova. Komponował dla Meli Koteluk. 8 marca ukaże się pierwsza solowa, producencka płyta Tomasza Ragaboy’a Osieckiego.

Ragaboy to multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor. Gra na sitarze i dilrubie (klasyczne instrumenty indyjskie). Tworzy muzykę w klimacie akustyczno-elektronicznego chilloutu.

Muzyk na stałe związany jest z formacją Rara Avis, współtworzy duet Healing Incantation oraz gra w zespole Alexandry Strunin. Solowo Tomka można usłyszeć podczas chilloutowych występów prezentowanych pod szyldem ”Ragaboy LIVE Act”. Jako kompozytor opowiada m.in. za „Spadochron” i „Wielkie nieba”, dwa popularne utwory z repertuaru Meli Koteluk.

8 marca nakładem Fonografiki oraz Klingon Empire Records ukaże się „Golden Sitar Star”, pierwsza solowa, producencka płyta Ragaboy’a.

Tomek, obok sitaru i dilruby, zagrał na gitarach (akustycznej, nashville, klasycznej i dobro), banjo, ukulele, tamburynie, a nawet… zapalniczce. Do współpracy zaprosił też wielu rodzimych i zagranicznych muzyków; na płycie będzie można usłyszeć brzmienie m.in. ney, saksofonu, trąbki, perkusji, kontrabasu, pianina oraz instrumentów elektronicznych.

W sieci dostępne są już dwa single zapowiadające wydawnictwo: „Steel Street Blues” oraz „Guajira del Amor” (oba dostępne na profilu muzyka).

Artysta zaprezentował także okładkę:

Golden Sitar Star

Golden Sitar Star Ragaboy

14 lutego 2014, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz