DON'T YOU BEAR (fot. materiały promocyjne)
Gatunek: Rock
Miasto: Katowice
Strona: dont-you-bear.muzzo.pl

„Pomimo tego, że zespół powstał niedawno każdy z muzyków ma już swoją unikalną historię związaną z muzyką, duży zapas doświadczenia na scenie i nieprzeciętne umiejętności grania” – chwali się na swoim profilu w Muzzo.pl grupa Don’t You Bear. 7 marca ukazała się jej debiutancka EP-ka, „The Cherry Affair”.

Don’t You Bear to katowicki zespół rockowy, powołany do życia przez gitarzystę Pawła Furgałę. W jego składzie znajdują się muzycy z formacji Animators – Bart Bednarczuk i Lesław Nowak oraz basista śląskiej grupy Negatyw – Aleksander Goławski.

„Zależało nam na stworzeniu bardzo skocznego i melodyjnego materiału i myślę, że to wyszło! Utwory, które zamieściliśmy na debiutanckim EP idealnie oddają kierunek, w którym chcemy iść” – twierdzi Pawła Furgała.

I trudno się z liderem Don’t You Bear nie zgodzić.

Niespełna 20 minutowy materiał zawarty na „The Cherry Affair” to zagrane z przekonaniem i konsekwencją jazgotliwe, ale nie pozbawione melodii, pełnokrwiste rockowe kompozycje, którym oryginalny rys zapewnił charakterystyczny, wyrazisty wokal.

„Nie graliśmy na dużych festiwalach, nie wygraliśmy miliona konkursów dla młodych kapel, nie zrobiliśmy jeszcze ogromnej kariery, przynajmniej jako Don’t You Bear. Ale zrobimy” – taką zapowiedzią zespół kończy przedstawiać swoją sylwetkę na Muzzo.pl.

Po przesłuchaniu „The Cherry Affair” łatwo zrozumieć skąd to optymistyczne nastawienie.

12 marca 2014, Brak komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy do tego wpisu.

Dodaj komentarz